Wesprzyj nas

Wiesz, że jednym z najważniejszych celów Fundacji Wielogłosu jest zmiana myślenia o chorobach psychicznych, a także zapobieganie stygmatyzacji osób dotkniętych zaburzeniami zdrowia psychicznego.

Wspieramy osoby w kryzysie oraz walczymy z często powielanymi w społeczeństwie stereotypami na temat chorób psychicznych. Edukujemy, informujemy, pomagamy – działamy!

Jednak, aby to robić nieprzerwanie i z pasją, potrzebujemy Twojego wsparcia. Zostań naszym Patronem! Każda złotówka, którą nam przekażesz, pomoże w finansowaniu programów, inicjatyw i projektów mających na celu poprawę jakości zdrowia psychicznego w naszym społeczeństwie. Dzięki Tobie będziemy mogli dotrzeć do osób potrzebujących, ich bliskich oraz tych, którzy zechcą nieść im ratunek.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy na nasz profil w Patronite: https://patronite.pl/fundacja_wieloglosu 

ZBIERAMY ŚRODKI NA  WYDANIE KSIĄŻKI  DANIELA FISHERA „HEARTBEAT OF HOPE” („Tętno nadziei”)

Środki możecie Państwo wpłacać na rachunek bankowy Fundacji:
83 1050 1214 1000 0090 3096 9050 

z dopiskiem „Tętno nadziei”. Każdy, kto wpłaci  minimum 100 PLN, otrzyma darmowy egzemplarz.

Dr Daniel Fisher to:

NAUKOWIEC:

ukończył studia na wydziale Biologii na Princeton University, pracował przez 5 lat w Narodowym Instytucie Zdrowia Psychicznego (NIMH), prowadząc badania w zakresie neurobiochemii. Zrobił doktorat z neurobiochemii na University of Wisconsin, skończył szkołę medyczną na George Washington University Medical School ze specjalizacja z psychiatrii w Harvard Hospital w Cambridge, Massachusetts. 

LEKARZ  

amerykański psychiatra z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej (oddziały dzienne, stacjonarne, poradnie i centra zdrowia psychicznego). Sam określa się jako psychiatra środowiskowy. 

KONSULTANT 

Pracowal w administracji Prezydenta Obamy d/s reformy Zdrowia Psychicznego w USA. Dr Fisher był członkiem komisji „Nowa Wolność w Zdrowiu Psychicznym,” która opracowała szczegóły reform w psychiatrii we współpracy z Białym Domem.

PACJENT

zdiagnozowany jako osoba chorująca na schizofrenię: epizody paranoidalne i katatoniczne, wielokrotnie hospitalizowany psychiatrycznie, od ponad trzydziestu lat zdrowy. 

LAUREAT

otrzymał prestiżowa nagrodę : Clifford Beers Award’ od Narodowego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego za swoje działania na rzecz praw człowieka i pacjenta w 2002 r.

AKTYWISTA

jeden z niewielu psychiatrów w USA i na świecie, który otwarcie dzieli się doświadczeniami z okresu swojej choroby psychicznej, jeden z aktywistów ruchu „Mad in America”. Jego pozycja i perspektywa spojrzenia na proces psychiczny wiodący do psychozy jest unikatowa. Jest to niejako spojrzenie „od środka” (tu: podmiotowość, subiektywność)  dokonana i opisana przez profesjonalistę: psychiatrę i neurobiochemika (obiektywizacja). Stanowi swoistą auto – neuropsychoanalizę, która w odróznieniu od innych opisów i analiz jest zakończona syntezą, oczywiście swoistą neuropsychosyntezą… i nie jest to model laboratoryjny: jest to żywy człowiek, który doskonale funkcjonuje społecznie. Brakujące dotychczas ogniwo reintegracji po chorobie psychicznej, „neuro – psycho – syntezy”, czy po prostu wyzdrowienia, zostało dokonane z sukcesem. 

fundator The National Empowerment Center (NEC) , organizacja zrzeszająca osoby zainteresowane zdrowiem psychicznym i zdrowieniem po kryzysach psychicznych, zarówno w USA, jak i na świecie, wdraża proponowane i promowane  przez Dr Fishera humanistyczne podejście terapeutyczne, które autor nazywa e–CPR, Reanimacja emocji lub e- reanimacja.

https://power2u.org/