Zaproszenie do udziału w projekcie
Spotkajmy się w dialogu

Fundacja Wielogłosu realizuje projekt „Spotkajmy się w dialogu” ze środków Urzędu Miasta Sosnowiec. Tym razem chcemy pogłębić dialog o zdrowiu psychicznym, otwierając się na głos młodzieży, rodziców i nauczycieli. Wg raportu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Dzieci się liczą” zaburzenia nastroju i depresja stanowią około 40% przypadków rozpoznanych zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Kryzys psychiczny i zachowania autodestrukcyjne młodych osób mają silny wpływ zarówno na członków rodzin, jak i na społeczność szkolną. Z tego powodu psychoedukacja jest kluczowym elementem we wspieraniu wszystkich zaangażowanych środowisk.

W ramach działań planujemy, m.in. nagranie cyklu podcastów, warsztaty z Otwartego Dialogu, pokaz filmu „Crazywise” o różnych podejściach do kryzysu psychicznego. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie www.wieloglosu.pl i profilu na Facebooku.

W projekcie zaplanowaliśmy też bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i rodziców o zapobieganiu zachowaniom autodestrukcyjnym oraz zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych na temat dbania o zdrowie psychiczne i radzenia sobie z kryzysami. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez profesjonalistów zdrowia psychicznego.

Termin zajęć uzgodnimy z zainteresowanymi placówkami. Liczba miejsc ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy

    Jesteśmy zainteresowani zorganizowaniem (można wybrać więcej niż jedną odpowiedź):